Dlaně kytaristy

16. srpna 2010 v 11:10 | Sue
Ahojky moji milovaní ♥!

Tákže, dneska přidávám jednorázovku pro Daily ♥ , je docela dlouhá, takže jí hodím pod perex =))..

Tak doufám, že se bude líbit =))...

Papa, Vaše Sue ♥♥


Dlaně kytaristy
autorka: Sue

Dnešek je můj první den v novém bytě. Není to žádný velký byt, jen maličký, ale mě to stáčí. Nastěhovala jsem se do srdce naší republiky, protože mě přijali na Karlovu univerzitu. Nejprve jsem tomu nemohla uvěřit, protože studovat na takhle prestižní univerzitě byl vždycky můj sen. Sen, který se pro mě stal skutečností.
Je teprve polovina srpna a do školy jdu až v polovině září, ale chtěla jsem se tu nejdřív pořádně zabydlet. Přece jenom nejsem zvyklá na Prahu. Brno je sice taky velké město, ale Praha je úplně jiná. Větší, živější a pro mě bude snad i úspěšná. Doufám.
Přešla jsem do obýváku a otevřela okno. Vyklonila jsem se a pozorovala miliony světýlek, které rozsvěcovaly noční oblohu. Nad městem se vytvářela zlatavá záře, kterou způsobovaly právě ona světýlka. Byl to nádherný pohled. 
Zhluboka jsem se nadechla a užívala ten pocit velkoměsta. Přede mnou se rozléhalo historické centrum Prahy a nedaleko byl vidět i nějaký parčík, neviděla jsem ho moc dobře, protože byla tma, ale zítra se tam půjdu určitě podívat.
Za chvíli se mě zmocnila únava, takže jsem okno zavřela a šla si rovnou lehnout. Do uší jsem si nandala sluchátka a na ipodu zadala playlist s názvem Rosemaid. Nastavila jsem svou oblíbenou píseň Pod Vodou a nechala se jí ukolébat...

Vzbudila jsem se ve dvě ráno, protože ipod hlasitě zapískal a pak se vypnul. Ach jo, ta baterka taky nic nevydrží.
Vstala jsem z postele a ipod dala nabíjet, potom jsem se ještě napila vody a šla si zpátky lehnout. Pohodlně jsem se uvelebila a zavřela oči, ale usnout jsem nemohla.. 
Slyšela jsem tóny kytary, které vycházely nejspíš z vedlejšího bytu. Normálně bych se asi zvedla a šla se rozčílit, proč někdo hraje na kytaru ve dvě ráno, ale tentokrát mi to nevadilo. Naplno jsem se zaposlouchala do té písně a úplně zapomněla na všechno ostatní. Musím říct, že ten kytarista má opravdu talent. Píseň dohrála a zanedlouho začala další.. Pozorně jsem poslouchala a pořád nemohla přijít na to, co mi připomíná, ale pak mi to došlo. Ten dotyčný hrál skladbu Last Forever od mé nejoblíbenější skupiny. Nevěřila jsem, že jí dokáže tak dokonale zahrát....

Probudila jsem se v devět ráno. Sluníčko krásně svítilo. Po dlouhé době to vypadalo na krásný letní den.
Vstala jsem z postele a šla do kuchyně, kde jsem postavila vodu na čaj. Byt jsem měla v podnájmu, takže veškeré vybavení tady bylo, což bylo geniální. Měla jsem prostě štěstí.
Zalila jsem si ovocný čaj a sedla si ke stolu. Očima jsem hypnotizovala páru, která vycházela z hrnku a přemýšlela nad tím, kdo asi bude můj soused. Umí hrát opravdu nádherně. Co když tam bydlí Miro? Ne, to je blbost. 
Zakroutila jsem hlavou a napila se teplého čaje. Po chvíli jsem ho dopila a jelikož jsem doma neměla co k jídlu, oblékla jsem se a vyrazila do obchodu tady přes ulici. Otevřela jsem vchodové dveře a rozhlédla jsem se po chodbě.. Počkat! 
Hlavu jsem znovu odvrátila na levou stranu a nemohla uvěřit svým očím. Byl to opravdu on. Střapatý blonďák v roztrhaných džínsech s úsměvem na rtech. Žasla jsem, poprvé ho vidím naživo. Ohromně mu to sluší...
'' Ty asi budeš moja nová suseda, že? '' usmál se a podal mi ruku. '' Som Miro. '' dotkla jsem se jeho ruky a v ten moment se mi srdce rozbušilo jako splašené. Už dlouho ho mám moc ráda, občas kvůli němu i pláču a teď stojí přede mnou a usmívá se na mě. Nevěřila jsem tomu...
'' Ano.. Tto budu. Jsem Nikola. '' koktla jsem a Miro se usmál tím svým úsměvem. Kam to vlastně jdu?
'' Veľmi ma těší. '' podotkl a čekal, co řeknu.
'' Mě taky. '' usmála jsem se. '' Krásně hraješ. '' já to řekla nahlas? Bože, fakt se ztrapním hned první den.
'' Ty si ma včera počula? '' udivil se.
'' No ano, vzbudila jsem se a pak zaslechla tóny kytary. Říkala jsem si, že je mi ta píseň nějaká povědomá a pak mi došlo, že to je Last forever. '' zpomal Niky, zpomal! Vnitřně jsem se uklidňovala. Vždyť on stojí vedle mě!
'' Večer si zvykněm takto hrávať, ale keby ťa to vyrušovalo, tak povedz ok? '' mrkl na mě. Niky, jen se nadechni a vydechni.
'' Mně to nevyrušuje. Naopak se mi to moc líbí, škoda, že to slyším jen tak potichu. '' 
'' Ďakujem. '' usmál se a já taktéž. '' Vieš čo? Zastav sa dnes večer, niečo ti zahrám na uvítanú. Teda ak máš čas? '' bože, tohle je sen?
'' Nebude ti to vadit? '' zeptala jsem se a doufala, že si to nerozmyslí.
'' Prečo? Aspoň poznám moju novú, sympatickú súsedku. Takže v osem? '' 
'' Přijdu ráda. '' odpověděla jsem a zašla do krámu, nakoupit nějaké potraviny, abych mohla Mirovi něco připravit, když mě pozval. 
Přišla jsem zpátky domů a pustila se do banánů v těstíčku, jelikož jsem věděla, jak moc Miro banány miluje. Když bylo hotovo, skočila jsem se ještě upravit a potom si zapnula televizy. Čas se vlekl jako slimák, odpočítavala jsem každou minutu a když už bylo 20:00, zvonila jsem u Mirových dveří.

Otevřel po chviličce a hned mě vedl do svého obýváčku. Měl taky malý byt, podobný tomu mému a měl ho krásně zařízený.
'' Pohodlně sa usaď, hned som u teba. '' posadila jsem se na měkký gauč a na stůl, který byl přímo před ním, jsem položila talíř s těmi banány v těstíčku, které jsem napekla pro něj.
'' Něco jsem ti přinesla. Tvoje oblíbené banány, ale udělané na můj způsob. Doufám, že ti budou chutnat. '' Mirovi se na tváři zjevil upřímný úsměv.
'' Ale to si naozaj nemusela. '' řekl a na stůl pokládal šampaňské a dvě skleničky.
'' Já chtěla. '' pošeptala jsem a podívala se na šampus. '' My něco slavíme? ''
'' No jasně, to, že mám konečně novú súsedku. '' usmál se a rozlil šampaňské do dvou skleniček. Přiťukli jsme si a dlouho do noci si povídali. Miro mi vyprávěl o superstar, o rodičích a také o dívce, která ho inspirovala k jeho singlu Last forever. Docela mě překvapilo, že mi o ní vyprávěl.
Já jsem mu naopak vyprávěla o své rodině a o tom, že se chystám na Karlovu univerzitu. Zkrátka, povídali jsme si o všem možném...

****

Dnes to budou už tři týdny, co se s Mirem stýkáme, povídáme si a smějeme se. On mě asi bere jako svojí kamarádku, ale já ho miluji čím dál víc. Každý večer probrečím a každé ráno se těším až ho spatřím..
Dnes večer mě opět pozval k sobě, zahraje mi něco na kytaře, popovídáme.. Prostě jako vždycky, ale já jsem se rozhodla, že dneska mu to řeknu. 
Zazvonila jsem a Miro mě uvítal objetím. Nejraději bych tak stála věčnost, ale nejde to.. 
Posadili jsme se v obýváku, kde svítila jen maličká lampička a já na Mira jen upřeně koukala.
'' Děje sa niečo? '' jen jsem zavrtěla hlavou a poprosila ho, aby mi něco zahrál. 
Donesl si kytaru, sedl si vedle mě a začal brnkat. Se zaujetím jsem ho pozorovala. Jeho hbité dlouhé prsty si pohrávaly s každou strunou s takovou lehkostí a v takovém souladu.. Žasla jsem, bylo to něco nádherného. Po chvíli začal zpívat a já přemístila svůj pohled z jeho dlaní do jeho tváře. Bylo v ní vidět, jak tu píseň prožívá, jak do ní vkládá celé svoje srdce. Hudba pro něj byla vším a on byl vším pro mě..
Po tvářích mi začaly stékat slzy, ale nevšímala jsem si jich. Chtěla jsem si užít tu píseň i jeho přítomnost naplno. Seděl tak blízko vedle mě, ale zároveň tak daleko..
Můj pohled znovu ustanul na jeho dlaních. Zacházel s tou kytarou tak jemně, jakoby se měla rozpadnout. Jeho prsty se ladně pohybovaly nahoru a dolů a přitom vytvářeli nepopsatelnou melodii. Zavřela jsem oči a naplno si to vychutnávala, slzy mi stékaly po tvářích... Byla to smutná píseň o jednostranné lásce, ano přesně stvořená pro mě. Další slza stekla a kytara najednou přestala hrát...
Otevřela jsem oči a viděla, jak mě Miro pozoruje. Už už se chtěl zeptat, co se děje, ale já mu položila prst na ústa. Chvíli jsem váhala, jestli to mám udělat, ale nakonec jsem to udělala..
Svojí pravou ruku jsem natáhla k té jeho a jemně ji uchytila za zápěstí. Se sklopeným zrakem jsem ji něžně políbila a poté přiložila na své srdíčko, které bilo jako splašené. Teprve potom jsem pohlédla do jeho očí a nechala slzy volně stékat.
Čekala jsem, co udělá nebo co řekne, ale on jen pozoroval svojí ruku na mém srdci a lehce se usmál. 
Zvedl svou levou ruku a opatrně mi setřel slzy. Zavřela jsem oči a vychutnávala si jeho doteky a pak jsem ucítila, jak uchopil mou levou ruku a položil ji na svoje srdíčko. Taky bilo jako splašené, usmála jsem se. Znamená to, že..?
'' Cítím to rovnako Nikolka. Ľúbím ťa. '' zašeptal a mně stekla další slza. Slza radosti..
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 16. srpna 2010 v 11:15 | Reagovat

budeš tedko na icku nebo odcházíš? :D

2 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 16. srpna 2010 v 11:15 | Reagovat

a jdu číst:)

3 Sue Sue | Web | 16. srpna 2010 v 11:17 | Reagovat

[1]: Tak už jsem online =DD.. Jsem nečekala, že tu budeš takhle po ránu =DD

4 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 16. srpna 2010 v 11:23 | Reagovat

zlatíčko, to bylo nádherný <3
hlavně ten konec :* jsem z toho nejvíc dojatá a bylo to úžasně napsané..jakobych to opravdu zažila.. nádhera..ani moje slova nemůžou vyjádřit, jak moc se mi to líbilo <3 díky moc :*

5 Miss Lucky Miss Lucky | Web | 16. srpna 2010 v 11:56 | Reagovat

Pěkný dess

6 _maja_ _maja_ | Web | 16. srpna 2010 v 12:06 | Reagovat

nj..mě tim máma spíš naštvala xDD

7 Romča Romča | Web | 16. srpna 2010 v 12:56 | Reagovat

úžasný dess :D

8 m-ali m-ali | Web | 16. srpna 2010 v 15:51 | Reagovat

Sue to je tak krásný! Tak procítěný! Ten konec mě tak vzal! ♥ Opravdu nádherný! ♥

9 Lissa Lissa | Web | 16. srpna 2010 v 17:26 | Reagovat

ooh.. =) páni. je to nádherné..=) Ten konec je fakt úžasný..=) moc se mi to líbilo, že si to jdu přečíst ještě jednou.. =)**

10 m-ali m-ali | Web | 16. srpna 2010 v 22:57 | Reagovat

Moc děkuju za podporu Zuzi! =* přesně tak - kašlu na ní a užiju si to i bez ní! :) Na ten koncert se těším  už dva měsíce, takže mi to nikdo a nic (kromě počasí) nebude kazit! :)
PS: Já jsem jí pozvala.. A hned za tejden jsem začala litovat.. :DD Nakonec jsem ráda, že to takhle i dopadlo.. :)* Kdo by chtěl být na koncertě s někým, kterej se v tvý přítomnosti chová strašně znuděně? A kdo neumí ani pořádně fotit? To by dopadly ty fotky mě a Mandrage.. :D :D Bych to radši fotila sama :D.. ♥ Ááá já se tak těšííím ♥ :))
A děkuju, mě se zase nejvíc líbí ten první.. ^^ :D

11 Týna Týna | Web | 17. srpna 2010 v 1:41 | Reagovat

tohle nemá chybu... dokonalý :)
ten konec je úžasný.. nádhera :))

12 Lady-MisickQaA Lady-MisickQaA | Web | 18. srpna 2010 v 14:02 | Reagovat

Aaaaah to bylo to nejkrasnejsi co jsem kdy cetla! ♥♥ Aaah boze! Malem sem precela taky :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama