Byl to osud?

26. srpna 2010 v 21:45 | Sue
Ahojky!! ♥♥

Tak jo, napsala jsem (KONEČNĚ)  povídku pro M-ali ♥ ...=))

Moc se omlouvám, že to tak trvalo o=)...

Snad se bude líbit, Vaše Sue ♥♥Byl to osud?
autorka: Sue

Nikdy mě neznalo tolik lidí jako teď. Vždycky jsem měla jen svou skupinku přátel, kterou jsem měla ráda. Všem lidem v ní jsem důvěřovala.. Ale teď je to jiné.
Nepoznám, která holka chce být opravdová kamarádka a která mě chce jen využít. Už mě to někdy přestává bavit. Nejradši bych si změnila příjmení. Jmenovat se Dominika Šmajdová je prostě na nic. Většina holek se přeze mne chce dostat k bráchovi. No jo no, to je prostě Miro, rozený playboy..
Z přemýšlení mě vyrušil samotný Miro.
'' Čiao ségra! '' vletěl do našeho společného pokoje a na postel položil kytaru.
'' No nazdar.. '' zafrflala jsem a dál se věnovala pozorování lesa, který jsem dokonale viděla z našeho okna. V paneláku jsme bydleli docela vysoko, takže výhled byl opravdu nádherný.
'' Už som ti chýbal však? '' rozcuchal mi moje dlouhé blonďaté vlasy a začal se převlékat. Po čtrnácti dnech se zastavil doma na takový odpočinkový víkend.
'' No to určitě.. '' protočila jsem oči. Nesnáším tohle jeho pubertální chování. A to jak si myslí, že je vtipnej. Kdybych mu vlasy rozcuchala já, byl by naštvanej ještě půl roku. Ale on mě rozcuchat může. A přitom jsme dvojčata, měli bysme mít stejný práva. Zakroutila jsem hlavou nad tím, co se mi v tý bedně honí.
'' Domi, čo budeš dnes robiť? '' už byl převlečený do černých tepláků a červeného trička.
'' Dneska spím u Zuzky. '' řekla jsem a svůj pohled jsem přesunula na sedícího Mira na posteli.
'' U Zuzky? To je kto? '' mrknul.
'' Jéžiš.. ty nadrženče! '' mrskla jsem po něm polštář.
'' No čo? Túto kamošku ještě nepoznám nie? '' prohrábl si vlasy a já protočila očima.
'' Ne, tu neznáš. I když je mojí kamarádkou už dobrých pár let. '' odpověděla jsem. Najednou se zajímá. Pako.
'' Fakt? A prečo ju nepoznám? Je pekná? '' v očích mu zazářilo.
'' Nestarej se.. '' odsekla jsem a pak jsme s Mirem vyrazili na večeři, kterou nám udělala mamka. Sice jsem se s Mirem asi čtyřicetkrát pohádala, kdo bude mít talíře, ale jinak jsem přežila ve zdraví.
Odešla jsem do pokoje pro rifle a tričko a pak se vydala do koupelny, kde jsem vlasy svázala do gumičky a kde jsem se taky převlékla. Já se rozhodně nehodlám svlíkat v místnosti, kde je Miro.

Pak jsem si ještě skočila pro mobil a vyrazila k Zuzce.

'' Ahooooj! '' objaly jsme se na uvítanou a Zuzka mě hned začala zasypávat novinkama z jejího světa. Ani jsem pořádně nestačila pozdravit její mamku. Hned mě zatáhla k sobě do pokoje, kde jsme pokecaly a taky zkoukly nějaké filmy. Typicky holčičí večer =).
****

Ráno jsme se probudily okolo deváté, něco jsme posnídaly a domluvily se, že dneska půjdeme nakupovat. Proto jsem musela skočit do našeho bytu, který byl hned vedle, abych si vzala peníze a kabelku.
Otevřela jsem dveře od pokoje a tam uviděla spícího Mira s nějakou slečnou na jeho hrudi. Oba dva spali. Stála jsem tam jako opařená a zírala na ty dva. On má holku? Jak dlouho jí asi má?
Můj mozek pracoval o sto šest a já si jen v rychlosti vzala peněženku. Pak jsem dveře zase opatrně zavřela a zůstala stát na chodbě. Bodlo mě u srdce. On má holku?! Na tvářích jsem ucítila vlhko. Dotkla jsem se kůže a zjistila, že mi tečou slzy...
Vždycky jsem byla zvyklá, že já jsem jediná holka v jeho okolí. Vždycky jsme se škádlili, blbli a teď.. Žárlím? To je blbost.. Jsem jeho ségra. Potřepala jsem hlavou a znovu šla za Zuzkou.

'' Domi, co se doma stalo? '' poznala to na mě.
'' Ále.. Miro má holku. '' mávla jsem rukou a dělala jakože nic. Ikdyž to moc bolelo a já to sama nechápala.
'' A? '' koukala mi do očí a já nevěděla, co říct. Bohužel se mi nepodařilo udržet slzu.
'' Máš ho ráda? '' objímala mě.
'' Já nevím.. Prostě.. Jen jsem zvyklá na to, že jsem střed jeho pozornosti. Ale je to můj brácha bože! '' odtrhla jsem se od Zuzky. Vždyť tohle celý je ujetý.
'' Nebudeme to řešit. Jdeme na nákupy! '' usmála jsem se a čapla Zuzku za ruku. Ta se na mě usmála a jen se nechala vést. Dorazily jsme do našeho oblíbeného obchoďáku a začaly náš typický maraton. Nakoupila jsem si šaty, rifle, spodní prádlo a botky. Byla jsem mooc spokojená.
****

'' Ahoj! '' dorazila jsem domů, ale nikdo na můj pozdrav neodpovídal. Zřejmě jsem doma byla sama, tak jsem toho taky využila. Přešla jsem do mého a Mirového pokoje a začala si zkoušet moje úlovky. Začala jsem spodním prádlem. Bylo tmavě rudé a na kalhotkách byla malá černá mašlička, stejně jako na ramínkách podprsenky. Byl to opravdu super úlovek!
V tom se rozrazily dveře..
'' No wooow. Kočka! '' drknul do mě Miro a mě zasypala husina. Husina?
'' Miráku! Vystřel! Nebudeš mě tady očumovat! '' rozčílila jsem se, ale uvnitř jsem se třásla. Takže Kočka jo?
'' Ježiš.. Aby si sa nezbláznila. '' řekl a začal si sundavat triko, potom rifle. Stál tam taky ve spodním prádle. Moje tělo na to reagovalo. Najednou. Z ničeho nic. Tohle se mi ještě nestalo. Jen tak jsem ho pozorovala a přitom se nestačila divit, co to se mnou dělá. Vždyť ještě včera jsem byla naprosto v pohodě, dokud... Dokud jsem ho dneska ráno nenačapala s tou holkou.
'' Čo pozeráš? Som fešák však? '' zasmál se a já se skousla do rtu. Sakra, co to dělám. Miro vykulil oči. Očekával, že ho zase odseknu, ale já k němu šla blíž.
'' Čo robíš? '' divil se a koukal na mě. Docela vyjeveně.
'' To já sama nevím. '' sklopila jsem zrak a pohladila ho po vlasech. To jsem ještě nikdy neudělala.
'' Stalo sa niečo? '' z rozjíveného kluka se vyklubal starostlivý Miro. Takového ho neznám..
'' Včera jsem tě viděla s ní... '' zlomil se mi hlas. '' Zabolelo to.. Nevím proč. ''
Miro na mě nevěřícně koukal.
'' Zabolelo? '' svraštil čelo. Pokývala jsem hlavou.
'' Veď si moja sestra.. '' zakroutil hlavou.
'' Já vím.. '' vzdychla jsem. '' Jen jsem prostě zvyklá na tvojí pozornost. Na naše škádlení. '' špitla jsem.
'' Ale Domi.. '' objal mě. '' Veď já sa ti budem venovať stále. '' usmál se. '' Napríklad zajtra.. '' položil na stůl dva lístky na hudební festival.
'' Ale Miro.. To opravdu nemusíš. Jen je to nezvyk. Máš holku. Ztratím tě a to mě nejspíš trápí. Si můj jedinej bráška. '' usmála jsem se.
'' A aj vždy budem ok?. '' pohladil mě po zádech. '' To že mám dievča eště neznamená, že teba nemám. '' mrknul na mě. '' A zajtra spolu ideme na ten fesťák. Poznáš Lucku a uvidíš, že ti bude sympatická. ''
'' Dobře. Těším se. '' objala jsem ho. '' Mám tě ráda bráško. ''
'' Aj ja teba sestrička moja. ''
****

Ráno jsme se s Mirem oblékli oba dva do potrhaných džínů. Já do červeného a Miro do černého trička. Ještě jsem si v pokoji namalovala oči a mohli jsme vyrazit. Bylo to už hrozně dlouho, co jsem s Mirem někde byla sama. Nehádali jsme se jako dřív. Dřív jsme měli takový ten vztah založený pouze na šaškování, ale teď.. Normálně jsme se bavili o našich životech. Bylo toho tolik, co jsem o něm nevěděla, stejně jako on nevěděl o mně. Daleko víc jsem ho poznala a zjistila, že je to opravdu hodný kluk. Ne ten pubertální, otravný brácha...
A to všechno díky té jeho dívce. Kdybych je spolu nenašla.. Neuvědomila bych si, že ho možná ztrácím. Neuvědomila bych si, co pro mě náš vztah znamená. Možná to, že jsem je našla bylo jedině dobře. Byl to osud?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 26. srpna 2010 v 21:51 | Reagovat

tak to se mi velmi moc líbilo <3 super napsané <3 :* kráása :)

2 Lissa Lissa | Web | 26. srpna 2010 v 23:01 | Reagovat

napsrostou souhlasím s Daily.. je to dokonalé!! moc se mi to líbilo! =)

3 Kenny♥ Kenny♥ | Web | 27. srpna 2010 v 0:38 | Reagovat

úžo desing <3

4 Týna Týna | Web | 27. srpna 2010 v 1:54 | Reagovat

super, skvěle napsaný...
moc hezký :D

5 Lenny_Love Lenny_Love | E-mail | Web | 27. srpna 2010 v 14:26 | Reagovat

to je pěkně napsané :)

6 m-ali m-ali | Web | 27. srpna 2010 v 20:38 | Reagovat

Já sem píšu takovej dlouhej komentář a ono se to smaže.. no to snad.. =DD

Sue, zlatíčko ♥♥ moc ti děkuju! Je to ta nejkrásnější povídka, kterou jsem kdy četla! ♥ Opravdu krásně napsané a po tom, co jsem dnes viděla Mira KONEČNĚ naživo, dokážu si to ještě líp představit.. x) =D ♥

Jediný, co mě štve je to, že jsem jeho sestra! :D Sice je dokonalý, že s ním sdílím jedem pokoj, že ho vidím v trenkách, že ho vídám tak často, ale nemůžu s nim nic mít! :/ :D:D .. A na tu holku bych pěkně žárlila, to jsi dobře vystihla! :D ..Prej kočka.. jasně, kdyby mě viděl ve spodním prádle, spíš by se smál, než že by o mě řekl, že jsem kočka.. :D :D Ale iluze si brát nebudu.. =D hej a prej Miráku! áá :D:D to mě rozesmálo :D tak bych mu nikdy neřekla! :D :/ :D:D chudáček.. :D A jak řekl: '' Čo pozeráš? Som fešák však? '' ... no tak né asi.. =DD ♥♥

Ještě jednou moc děkuju, o to víc se mi to líbí, že jsi ty mojí kamarádkou..! ♥♥ Děkuju moc! :-* Je to naozaj krásné! ^^

7 Nicole* Nicole* | Web | 29. srpna 2010 v 21:31 | Reagovat

nádhera <3

8 NikY NikY | 6. prosince 2010 v 12:53 | Reagovat

strašně móóóóóóóóóóóóóóóóóóc,krasnéééé to bylo,zuzi...si užasná,jako ty tví povídky móóóóóóóóóóóóóóóóóóc,krásnýýýý povídky máááááš,jedním slovem>DOKONALÝ !! :P :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama